ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 PER C'FARE FLET KUR'ANI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: PER C'FARE FLET KUR'ANI   14.07.08 20:34

Kur'ani,fjala e fundit e shpallur nga Zoti ,eshte burimi paresor i besimit dhe i praktikes se ēdo muslimani.Kur'ani merret me te gjitha temat te cilat u perkasin krijesave njerezore:me dituri,doktrine,adhurim,marreveshje,ligje etj.,por tema themelore eshte raporti ndermjet Zotit dhe krijesave te Tij.Ne te njejten kohe,ai siguron udhezime dhe mesime te perimta per nje shoqeri te drejte,per sjellje te pershtatshme njerezore,dhe per nje sistem te paanshem ekonomik.

Vini re se Kur'ani i eshte shpallur Muhamedit s.a.v.s. vetem ne arabisht.Prandaj,ēfardo perkthimi tjeter ne anglisht,ne shqip ,a edhe ne ndonje gjuhe tjeter,nuk eshte Kur'an,e as version i Kur'anit,por para se gjithash eshte vetem perkthim i kuptimit te Kur'anit.Kur'ani ekziston vetem ne arabisht,siē eshte shpallur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
PER C'FARE FLET KUR'ANI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Njė zbulim i pavetėdijshėm i Frojdit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Tema te ndryshme-
Kėrce tek: