ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Poezi-PRITJA E PROFETIT a.s -Shkruar nga XHENETA BUFAJ

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Poezi-PRITJA E PROFETIT a.s -Shkruar nga XHENETA BUFAJ   13.07.08 17:54

Ardhja jote o i derguar
librat e mėparshme paralajmruan
se ti do te vish e njerzit do ti nxjerresh nga erresira
nė dritė.

Ardhja jote kur u afrua
njerzit priten shfaqjen tuaj,
ti u shfaqe nė vendin e caktuar
ku ALLAHu e ka bekuar.
Ti ishe njeri i bekuar dhe te gjithe
njerzit u habiten me ardhjen tuaj.

Kur ne atė koh mbizotronte padrejtsia,
dhe bota ishte zhytur nė erresiren e se keqes,
ty te dergoi Perendia,qe ti largosh njerzit nga
ato gjera te kėqija.

Ti ishe pergezues,ti na mesove,per krijuesin
e gjithsis,dhe na kshillove te bejm vepra te mira,dhe tju largohemi aty te keqija.Ti ishe drit e vertet,dhe ne ymetin tend do te jemi perjet.

Syt me rrejdhin lot emrin tend sa her e ndegjoj,
zemra me mbushet me besim sa her hadithe qe lexoj,
gjdo her te kujtoj dhe lus ALLAHUn ne gjenet te na bashkoi.

Shpirti me digjet flak,sa her qe te qoi selavat,lus ALLAHUn te me ndihmoj kshillat tua ti praktikoi,
me kuran te punoj,dhe gjdo veshtirsi nė jet ta
perballoj.

Paqja,meshira e ALLAHUt qoft mbi ty o I DERGUAR.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Poezi-PRITJA E PROFETIT a.s -Shkruar nga XHENETA BUFAJ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» A i dini kėto pėr “Izraelin”?
» Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.
» Helena Petrovna Blavatsky
» Eckhart Tolle,mesues shpirteror
» Letra e Imam Aliut (pqmt) shkruar njėrit prej bijve tė tij

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: