ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Monsignor Gianfranco Bottoni: Mbyllja e xhamive ėshtė hap fashist

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Monsignor Gianfranco Bottoni: Mbyllja e xhamive ėshtė hap fashist   13.07.08 15:47

Duke komentuar paralajmėrimin e ministrit tė brendshėm italian, legistit Roberto Maroni, se deri nė fund tė gushtit do tė mbyllet xhamia nė Milano. Prifti romano katolik pėrgjegjės i marrėdhėnieve ndėrfetare Gianfranco Bottoni i dėshpėruar komentoi pėr Corriere della Sera: "Vetėm njė regjim fashist dhe popullist mund tė merret me metoda tė tilla diktatoriale. Por, shpresoj se nuk kemi rėnė nė nivel aq tė ulėt".

Monsignor Gianfranco Bottoni

Ēdo tė premte nė Qendrėn Islamike nė rrugėn Jenner vijnė rreth 4000 musliman. Tė gjithė nuk mund tė hyjnė nė xhami, andaj njė numėr i konsiderueshėm falen para xhamisė, nė trotuar. Disa imam tė kėsaj xhamie vitet e kaluara janė akuzuar se nė hytbet e tyre ftojnė nė terrorizėm.
09.07.2008.islamgjakova.net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Monsignor Gianfranco Bottoni: Mbyllja e xhamive ėshtė hap fashist
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ē’ėshtė vlera njerėzore?
» Ku ėshtė Zoti?
» Paraja, 'djalli' i ardhur nga barku i Tokes!
» Cka ėshtė Shpresa (tė shpresuarit)!
» A ėshtė jeta vetėm imagjinatė ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Bota Islame-
Kėrce tek: