ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Xhamia e Milanos nė rrezik te mbyllet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Xhamia e Milanos nė rrezik te mbyllet   13.07.08 15:47

Ministri i punėve tė brendshme tė Italisė Roberto Maroni tenton ta mbyll xhaminė e Milanos, Kjo xhami sipas raportit tė BBC-sė tėrheq rreth 4000 besimtar shumėherė duke u falur edhe jashtė ne rrugė.
Komunitetit musliman tė qytetit i ėshtė ofruar njė lokacion afėr nė stadiumin ku njė kohė kishte mbajtur koncert edhe grupi muzikor "The Beatles". Kėshilli ofroi kushte pėr shfrytėzimin e kėsaj hapėsire duke i lejuar vetėm 4 herė nė javė dhe se ēdo person duhet ta paguaj hyrjen.Presidenti i Xhamisė, Abdel Hamid Shaari, tha se do ndjehej i gėzuar ta paguaj qiranė, por anėtaret e saj nuk do trajtohen si endacak.

"Ne jemi milanez dhe nuk do tė pranojmė ofertėn qė na ėshtė ofruar" tha ai.
09.07.2008.islamgjakova.net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Xhamia e Milanos nė rrezik te mbyllet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Planetit tonė po i kanoset rreziku
» Rreziku nga fluori !
» Reiki - Energji Universale

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Bota Islame-
Kėrce tek: